• Rok Hany Zelinovej

Na hodinách slovenského jazyka sme si pripomenuli osobnosť Hany Zelinovej. Zoznámili sme sa s jej životom i s jej tvorbou. Na hodinách výtvarnej výchovy sme maľovali jej portrét. Najkrajšie práce boli ocenené. Výkresy sme odovzdali do Mestskej knižnice Hany Zelinovej, kde budú zdobiť jej interiér. Niektoré triedy navštívili aj Izbu Hany Zelinovej. Tu sme videli osobné veci našej spisovateľky. Plníme jej prianie, aby medzi nami našla pokračovateľov v písaní. Preto sa zapájame do rôznych literárnych súťaží. A možno v budúcnosti niekto z nás bude jej nasledovníkom a stane sa spisovateľom.

• 2% z daní pre OZ Letom svetom

OZ Letom svetom slúži na podporu zážitkového učenia v predmetoch geografia, dejepis, nemecký jazyk a ruský jazyk formou exkurznej činnosti nielen v rámci Slovenska, ale aj v zahraničí, a na rozvoj jazykových zručností žiakov v 2. stupňa. V rámci učenia sa nemčiny absolvujú vaše deti v 8./9. ročníku zaujímavú exkurziu do rakúskeho zámku Schloss-hof a v rámci učenia sa ruského jazyka exkurziu do múzea A.S.Puškina v Brodzanoch. Okrem spomínaných jazykových exkurzií organizujeme aj zaujímavé dejepisno-geografické zážitkové učenie a exkurzie do rôznych častí Slovenska. Darovaním 2% z vašich daní podporíte u žiakov 2. stupňa zaujímavé vyučovacie hodiny nemčiny/ruštiny, počas ktorých si vaše deti budú môcť overiť svoje vedomosti z cudzieho jazyka v zahraničí, ale aj zážitkové učenie sa v predmetoch dejepis či geografia. Získané finančné prostriedky budú použité ako príspevok žiakom na dop

• Oznam o riaditeľskom voľne

Riaditeľka Základnej školy Hany Zelinovej vo Vrútkach v zmysle Zákona 245/2008 Z.z. z 22. mája 2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov § 150 Organizácia školského roka, ods. 5 udeľuje

riaditeľské voľno dňa 20.03.2024 pre žiakov 5. – 8. ročníka

z dôvodu testovania T9 – 2024, ktoré sa uskutoční 20. marca 2024 (streda) na všetkých základných školách Slovenskej republiky z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra.

• Testovanie 9 2024

Vážení rodičia žiakov 9. ročníka. Testovanie 9 sa uskutoční dňa 20. 3. 2024. Nástup žiakov do školy v tento deň je bezpodmienečne medzi 7,30-7,40. Zoznam pomôcok, časový harmonogram a linku na kompletné informácie nájdete nižšie. Dňa 7. 3. 2024 budú žiaci podrobne informovaní o celom priebehu a podmienkach testovania.

Piatok 19. 4. 2024
    • Kalendár