• Predĺženie riaditeľského voľna

• Vážení rodičia.

Z dôvodu nepredpokladaného, ale nevyhnutného predĺženia rekonštrukčných prác na rozvodoch kúrenia predlžuje zriaďovateľ školy riaditeľské voľno pre žiakov 2. stupňa do utorka 27. 2. 2024 (vrátane). Vyučovanie za začne v stredu, 28. 2. 2024. Ďakujeme za porozumenie.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 13.2.2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Zostava bola veľmi silná a bolo naozaj náročné vyberať víťazov. Všetkým žiakom, rodičom a učiteľom ešte raz ďakujeme za preukázanú snahu, námahu a neustále precvičovanie textov. Výsledky školského kola boli nasledovné:

II. kategória (5. - 6. ročník)

Poézia: 1. Simona Híllová (5.B) 2. Eliška Buociková (5.B) 3. Ľubica Staňová (5.B)

Próza: 1. Zoja Kľuchová (6.B) 2. Adam Bogdaň (6.B) 3. Sofia Barbuščáková (5.A)

III. kategória (7. - 9. ročník)

Poézia: 1. Júlia Jessica Frlička (7.B) 2. Natália Bánovská (8.B) 3. Daniel Husár (9.A)

čestné uznanie za vlastnú tvorbu: Tatiana Staňová (8.B)

Próza: 1. Karolína Kopasová (8.B) 2. Filip Bodgaň (9.A) 3. Laura Valancová (8.B)

Všetkým zúčastneným ešte raz ďakujeme. Prajeme aj naďalej recitačné úspechy a lásku k literatúre. Víťazom prajeme veľa šťastia a úspechov v okresnom kole recitačnej súťaže Vajanského Martin.

• Výchovný koncert filmovej hudby pre ŠKD

• Dňa 26.1.2024 sa v Evanjelickom zborovom dome konal Výchovný koncert filmovej hudby pre deti zo Školského klubu detí. Pozvanie prijali ZUŠ Mošovce a ZUŠ Jozefa Potočára z Čadce, ktoré spolu úzko spolupracujú. Orchestrálne podanie filmových skladieb zo známych filmov ako Piráti z Karibiku, Hra o tróny, Madagaskar..., vyvolávalo zimomriavky. Skladby dopĺňali spevácke a dramatické čísla. Pre všetkých zúčastnených to bol nezabudnuteľný zážitok. Katarína Žiaková

• Riaditeľské voľno pre žiakov 2. stupňa

• Riaditeľka Základnej školy Hany Zelinovej vo Vrútkach v zmysle Zákona 245/2008 Z.z. z 22. mája 2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov § 150 Organizácia školského roka, ods. 5 a so súhlasom zriaďovateľa udeľuje

riaditeľské voľno v dňoch 14.2. až 16.2.2024

pre žiakov 5. – 9. ročníka

z dôvodu riešenia opravy havarijného stavu ÚK v budove školy pre 2. stupeň ZŠ.

Žiaci I. stupňa budú mať riadne vyučovanie, v prevádzke bude ŠKD i školská jedáleň. Pokiaľ nemáte záujem o obedy počas riaditeľského voľna, je nutné si ich individuálne odhlásiť.

• Lyžiarsky výcvik 1. stupeň

• V dňoch 29. 1. – 2. 2. 2024 žiaci 3. a 4. ročníka absolvovali lyžiarsky výcvik vo Valčianskej doline. Výcviku sa zúčastnilo 40 detí. Žiaci boli rozdelení do 4 skupín. Inštruktori z Fatraski naučili žiakov základy lyžovania. Po 5-dňovom kurze všetci zdolali záverečné preteky. Pomedzi bránky prešli najrýchlejšie a najlepší čas dosiahli títo žiaci.

1. a  2. družstvo:
            1. miesto: Lukáš Vantara – 4. B
            2. miesto: Karolína Novinská – 3. A
            3. miesto: Laura Herleová – 4. B

3. a 4. družstvo:

1. miesto:  Dominik Fedor – 4. A

2. miesto: Veronika Tkachová – 4. A

3. miesto: Marko Bezeg – 4. B

Všetky deti prekonali počiatočný strach a boli šťastné, že vedia ovládať lyže. Teraz je už len potrebné v lyžovaní ďalej pokračovať.

• Exkurzia

• Dňa 5. 2. 2024 sa žiaci 8. B triedy zúčastnili exkurzie na Spojenej škole v Martine. Žiaci boli
            rozdelení do dvoch skupín. Jedna skupina pracovala v sekcii kovovýroba a druhá v sekcii
            elektronika. V oboch skupinách mali páni učitelia pripravené pre žiakov obrázkové návody
            a potrebné pomôcky. Ešte predtým, ako sa žiaci pustili do práce, nás do tematiky uviedol
            výklad a prezentácia, za ktoré veľmi pekne ďakujeme. Následne si už žiaci mohli prakticky
            vyskúšať jednotlivé úlohy a zhodnotili, že to na začiatku vôbec nebolo jednoduché, ale
            postupne im jednotlivé kroky nerobili žiaden problém.

• Lyžiarsky výcvik 2. stupeň

• V stredisku Snowland Valča sa od 29.1. do 2.2. 2024 konal lyžiarsky výcvik siedmakov. Zúčastnilo sa 31 žiakov, niektorí zvládli základný výcvik a niektorí zdokonaľovací výcvik. Žiaci ukončili týždeň na snehu slalomovými pretekmi. V prvom družstve bola najrýchlejšia Sabína Penteková, druhá skončila Viktória Blahová a bronzový bol Bruno Kováč. V druhom družstve bol najrýchlejší Jakub Pokrzywinski, druhé miesto získal Lukáš Perička a tretie Alexandra Kubisová.