• Matematicko-fyzikálna súťaž Náboj

• Dňa 24. 11. 2023 sa konala matematicko – fyzikálna súťaž Náboj v Bilingválnom gymnáziu
            v Sučanoch. Našu školu reprezentovalo družstvo pozostávajúce z troch deviatakov - Matej
            Vojtas, Júlia Chochulová, Veronika Jašeková a jedného ôsmaka - Adam Palenčár. Žiaci
            získavali bod za každý  správne vyriešený príklad z matematiky alebo z fyziky. Súťaž trvala 2
            hodiny a naši žiaci súťažili s náročnými súpermi hlavne z gymnázií. Umiestnili sa na krásnom
            3. mieste.
            Žiakom gratulujeme a ďakujeme za peknú reprezentáciu školy.

• Oznámenie

• Vážení rodičia,
            vzhľadom na pretrvávajúcu situáciu, spojenú s haváriou vykurovacieho telesa v budove
            1.stupňa ZŠ na 2.poschodí, pri ktorej došlo k vytopeniu všetkých podlaží, poškodeniu časti
            tried, pracovní, toaliet a schodiska, sa budú deti vzdelávať i naďalej v náhradných priestoroch
            školy, prípadne Evanjelického zborového domu vo Vrútkach, až so vyriešenia tejto havarijnej
            situácie.
            Momentálne je nutné pokračovať vo vysúšaní jednotlivých zatečených priestorov, ich sanácii,
            následnej dezinfekcii a vymaľovaní.
            Všetky procesy sa aktívne a nepretržite vykonávajú a priestory tried podľa poschodí sa budú
            postupne sprístupňovať podľa danej situácie. O všetkých zmenách vás budú priebežne
            informovať triedne učiteľky prostredníctvom EduPage.
            Prosíme vás o trpezlivosť a porozumenie.

• Výsledky školského kola olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 22. 11. 2023 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Umiestnenie žiakov bolo nasledovné:

Kategória 1A: 1.m. Tomislav Pavič, 2.m. Tomáš Rajčan, 3.m. Alexandra Líšková

Kategória 1B: 1.m. Daniel Laubert, 2.m. Matej Vojtas,  3.m. Lenka Mertiňák

Víťazom srdečne blahoželáme a držíme palce na okresnom kole v januári!

• Jazyková súťaž Wocabee

• Žiaci našej školy sa zapojili do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee.
            Súťaž prebiehala pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumua športu SR a súťažilo sa online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee. Žiaci sa v aplikácii učili novú slovnú zásobu vrátane
            výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom. Čím viac žiaci precvičovali, tým viac bodov (za správne odpovede) získavali a viac sa aj naučili.

Okresné kolo prebiehalo v termíne od 23.10. - 27.10. 2023. Trieda 6. B sa v rámci okresu Martin umiestnila na vynikajúcom 1. mieste, vďaka čomu postúpila do krajského kola. Na 2. mieste sa umiestnila trieda 5. B a 3. priečku obsadila trieda 7. B. Krajské kolo prebiehalo v termíne od 6.11. - 8.11.2023. Víťazní šampióni krajského kola (6.B) sa umiestnili na krásnom 14. mieste.

Všetkým srdečne blahoželáme!

• Výsledky zberu gaštanov

• V našej škole sa konal zber gaštanov, do ktorého sa zapojilo iba 75 žiakov, ale zato sa za celú školu vyzbieralo 3600 kg gaštanov, čo svedčí o tom, že žiaci nelenili a zbierali ako mohli. Gaštanov tento rok bolo na stromoch alebo aj pod nimi veľa, a okrem gaštanov sa tam pohybovali naše deti a ich rodičia, ktorí neváhali a usilovne zbierali každý jeden gaštan. Najviac nazbierala Paulínka Šimková z 2.B triedy s počtom 612 kg. Hneď za ňou na 2. mieste skončila Sofinka Papajová z 2.A triedy s počtom 447 kg, na 3. mieste skončila Timejka Žilková z 3.B triedy, ktorá nazbierala 391,5 kg. A nedá mi nespomenúť aj 4. miesto, nakoľko to bolo len o kúsok za tretím miestom a to bola Miška Demačeková z 2.A, ktorá nazbierala 383 kg gaštanov.
            15. miesto – 7.B – 3 kg
            Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do zberu a víťazom gratulujeme!

• Výsledky žiakov v okresných atletických súťažiach

• V prvom štvrťroku sa naša škola zúčastnila troch kôl atletickej ligy družstiev. Súťaží sa v 4 kategóriách: mladší žiaci, mladšie žiačky, starší žiaci a staršie žiačky. Dňa 19. 9. 2023 najlepšie umiestnenia dosiahli: Viktória BLAHOVÁ - 1.m v chôdzi na 1000m, Alexandra KUBISOVÁ - 2.m v behu na 60 m a v skoku do diaľky, Michelle VICHA - 3.m v behu na 60 m, Veronika JAŠEKOVÁ - 3.m v skoku do diaľky. Umiestnenie do 8.miesta mali ešte Tamara Patková, David Kubis, Richard Ruttkay, David Veverica, Patrik Vaňko, Kristína Novinská, Vanessa Esimaje, Tomáš Mičo.

Druhé kolo ligy sa konalo 3. 10. 2023 a najlepší atléti školy sa v konkurencii nestratili. Patrik FEDOR - 1.m vo vrhu guľou, Alexandra KUBISOVÁ - 1.m v behu na 150m. Do najlepšej desiatky sa dostali aj Tamara Patková, Kristína Novinská, Michal Wolf, Michelle Vicha, Viktória Blahová, Veronika Jašeková. Všetkým reprezentantom školy ďakujeme za bojovné výkony.

Dňa 12. 10. 2023 sa konal Cezpoľný beh, kde sa družstvo dievčak umiestnilo na 7. mieste a chlapci na 8. mieste. Členmi družstiev boli: A. Kubisová, K. Novinská, M. Ondrlová, T. Fekiač, D. Veverica, J. Storoška.

Všetkým reprezentantom školy ďakujeme za bojovné výkony.