• Potvrdenie o návšteve školy

• Vážení rodičia. Na školskej stránke pribudla nová funkcia: Potvrdenie o návšteve školy. Pokiaľ potrebujete, môžete si pre rôzne účely vytlačiť potvrdenie o návšteve školy podľa nasledujúceho návodu: https://help.edupage.org/sk/e2755

Upozornenie: nie všetky inštitúcie ho zatiaľ uznávajú bez pečiatky a podpisu.

• EXKURZIA POVAŽIE

• 13. septembra 2023 žiaci 9.ročníka navštívili sklársky skanzen „Sklený sen“ v obci Valaská Belá v okrese Prievidza. Dozvedeli sa tu, z čoho vzniká sklo a aké pomôcky sa používajú na jeho tvarovanie. Počas prezentácie bolo žiakom predvedené, ako sa horúce roztavené sklo tvaruje, strihá, naťahuje, farbí, fúka, až kým nie je vyrobený konkrétny úžitkový alebo dekoračný predmet.

Ukážky tohto tradičného sklárskeho remesla sa žiakom páčili a niektorí z nich si aj vyskúšali vyrobiť vlastný výrobok zo skla.

V druhej časti exkurzie žiaci absolvovali prehliadku drotárskeho umenia v stálej expozícii na Budatínskom zámku a mohli sa prejsť priľahlým parkom v anglickom slohu, v ktorom rastú až 250 rokov staré stromy našich pôvodných druhov.

Mgr. Viera Krkošková