• VÝRAZNÉ ÚSPECHY ŽIAKOV V MATEMATICKÝCH SÚŤAŽIACH A V BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDE

• Dňa 17.mája 2023 sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien našim žiakom za významné umiestnenia vo vedomostných matematických a biologických súťažiach. Našu školu úspešne reprezentovali:

V. Fajber      5.B: Pytagoriáda okresné kolo 1. miesto

B. Bielan      6.B: Pytagoriáda okresné kolo 2. miesto

A. Palenčár 7.B: Pytagoriáda okresné kolo 1. miesto

M. Adamovský  6.A: Matematická olympiáda okresné kolo 1. miesto

A. Palenčár 7.B: Matematická olympiáda okresné kolo 1. miesto

N. Bánovská  7.B: Biologická olympiáda kat.E okresné kolo 2. miesto

E. Kačková   7.B: Biologická olympiáda kat. D okresné kolo 2. miesto

L. Krajčová   7.B: Biologická olympiáda kat. D okresné kolo 3. miesto.

Oceneným žiakom srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov v ďalších súťažiach!

• Básnenie 3

• CVČ Kamarát organizuje literárne tvorenie pre žiakov. Úlohy sú vždy iné, rozvíjajú tvorivosť, fantáziu, predstavivosť. Žiaci našej školy sa do tejto súťaže radi zapájajú. V 3. kole bola ocenená  Eliška Buociková zo 4. B triedy.Eliške k oceneniu srdečne blahoželáme!

• Úspechy v celoslovenskej súťaži Dúha

• Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vyhlasuje celoslovenskú súťaž literárnej a výtvarnej tvorby detí. V tomto školskom roku sa uskutočnil 27. ročník súťaže. Hlavným organizátorom je Ľubovnianske osvetové stredisko v Starej Ľubovni.

Z celého Slovenska sa do literárnej súťaže zapojilo 504 žiakov. Porota mala ťažkú prácu vybrať spomedzi nich tie najlepšie. Pretože dobrých prác bolo veľa, udelila niektorým žiakom aj Čestné uznania. Medzi ocenenými boli aj dve naše dievčatá. Vyhodnotenie sa uskutočnilo v Starej Ľubovni a malo slávnostný ráz. Janka si bola osobne prevziať cenu.

Ocenenie Čestné uznanie získali dievčatá:

Eliška Buociková zo 4. B triedy,

Janka Šulová zo 4. A triedy.

Dievčatám k ich krásnemu úspechu srdečne blahoželáme a prajeme im ešte veľa ďalších tvorivých nápadov!

• Výrobky na hodine Techniky

• Žiaci sa na vyučovacom predmete TECHNIKA  zapojili s nadšením a s chuťou dovýroby viacerých výrobkov. Vyrábali vtáčie búdky, kŕmidla pre vtáky, hmyzie hotely či búdky na knihy, ktoré následne umiestnili aj do areálu školy. Žiaci mohli napríklad odpozorovať v kŕmidlách kŕmenie sa vtákov a taktiež vtáčích búdkach ich zahniezdenie. V hmyzích hoteloch našiel domov nejeden živočích.

• Deň Zeme

• Aj tento rok si opäť naša škola pripomenula Deň Zeme, ktorý pripadá na deň 22.apríla. V týždni od 24. - 28. apríla žiaci našej školy v rámci predmetu Technika ako aj iných predmetov sa zapojili do rôznych akcií v súvislosti s týmto dňom. Žiaci robili očistu okolia školy či brehu rieky Turiec, maľba na danú tému a iné činnosti.

• ZOO OSTRAVA

• Dňa 9. 5. 2023 boli boli žiaci 6.A a 8.B triedy na exkurzii z predmetu Biológia v ZOO Ostrava. Počasie prialo, bol krásny a vydarený deň.  Žiakom sa veľmi páčilo, boli nadšení, odniesli si veľa zážitkov a informácii o zvieratách.

• ZOO ZLÍN

• Dňa 02.05.2023 sa uskutočnila exkurzia z predmetu Biológia pre žiakov 6.B a 8.A
            triedy do  ZOO Zlín. Bol to krásny a vydarený deň. Žiaci boli nadšení, veľmi sa im páčilo,
            odniesli si veľa zážitkov a informácii, nakoľko boli aj so zvieratami v blízkom kontakte.