• Plavecký výcvik žiakov 5.ročníkov

• V týždni od 27. 3 – 31. 3. 2023 sa piataci zúčastnili zdokonaľovacieho plaveckého výcviku. Po prvej vyučovacej hodine chodievali žiaci na krytú plaváreň SUNNY do Martina. V prvý deň boli rozdelení do skupín podľa ich plaveckých zručností a schopností. Plávali na dĺžku bazéna, kde využívali rôzne plavecké a zdokonaľovacie techniky. Ako pomôcky na plávanie používali plávacie dosky, osmičky a plavecké slíže. Mnohí žiaci prekonali strach z vody, zdokonalili sa v štýloch a v skokoch do vody. Okrem plávania mali žiaci možnosť na konci výcviku sa ponárať a vyberať rôzne vodné hračky a pomôcky. V posledný deň mali plavecké preteky, kde si zmerali sily vo svojich skupinách a plávali rôznym štýlom na 25 m. Najzdatnejší plavci nám ukázali všetky plavecké štýly a to kraul, prsia, znak a motýlik. Ostatní žiaci štartovali dvomi plaveckými štýlmi. Výcvik dopadol dobre a žiaci boli potešení aj z "mokrých vysvedčení" a sladkosti.

• Krajské kolo v stolnom tenise

• Dňa 16.3.2023 sa uskutočnilo krajské kolo v stolnom tenise v Čadci, kde sa stretlo 9 dievčenských družstiev. Družstvo za našu školu tvorili Veronika Jašeková, Elisabeth Lamošová, Ema Majerčáková a Nikola Kučková.  Dievčatá v prvej skupine mali za súperky hráčky z Predmieru a z Liptovského Mikuláša.  Všetky zápasy vyhrali, a tak sa stali víťazkami v skupine. Ďalšie zápasy sa hrali spôsobom vyraďovacieho pavúka, kde postúpilo 8 družstiev. Tretí zápas našich dievčat bol s Tvrdošínom, ktorý takisto vyhrali, ďalší bol s Turčianskymi Teplicami, kde nám o kúsok išiel postup do kola o prvé a druhé miesto. A tak dievčatá čakal už iba zápas s Ružomberkom – Černová o tretie a štvrté miesto. S prehľadom vyhrali tento zápas a ocitli sa na peknom treťom mieste. Žiačkam gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Jarné variácie 2023

• 30.3. 2023 sme sa zúčastnili výtvarnej súťaže v CVČ Domino vo Vrútkach. Deti vytvárali dekorácie z prírodných materiálov na tému Jarné kvety.  Družstvo 1.stupňa, ktoré pripravovala p. uč. Štefancová obsadilo krásne 1. miesto, družstvo 2. stupňa pod vedením p. uč. Sedloňovej obsadilo 2. miesto. Gratulujeme k úspechu.

1.družstvo: Klaudia Grilusová, Petra Regecová, Marko Lonc - 4.A trieda

2.družstvo: Barbora Vojtasová, Alexandra Kubisová, Viktória Blahová – 6.A trieda

• Školské kolo Hviezdoslavov Kubín - 2023

• Hviezdoslav  - meno, ktoré vyslovujeme vždy s úctou. Velikán, spisovateľ, básnik, ktorý  nám zanechal literárne dielo nesmiernej hodnoty. Jeho význam  si pripomíname každoročne aj my na našej škole.

Poslaním tejto súťaže je u žiakov podporovať a rozvíjať poznanie a šírenie literárnych hodnôt, prehlbovať ich  literárne poznanie, rozvíjať predstavivosť a pestovať vzťah k slovu ako kultúrnej a umeleckej hodnote .

Žiaci  II. stupňa sa 16. februára 2023 na školskom kole predstavili naozaj peknými a zaujímavými ukážkami. Na stupňoch víťazov sa umiestnili títo žiaci:

• Vajanského Martin

• V dňoch 27. 3. – 29. 3. sa uskutočnilo v Martine regionálne kolo recitačnej súťaže Vajanského Martin. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.

2.- 4. ročník: poézia: Terézia Mistríková, próza: Timea Salvová

5.-6. ročník: poézia: Alexander Marián Krivuš, próza: Zoja Kľuchová

7.-9. ročník: poézia: Kristínka Kopasová, próza: Filip Bogdaň

Konkurencia bola silná. Súťažili žiaci z okresov Turčianske Teplice a Martin. No v silnom boji predsvedčili porotu o svojich kvalitách dvaja naši žiaci.

Timejka Salvová zo 4. B sa umiestnila na 3. mieste.

Alexander Marián Krivuš z 5. A získal Čestné uznanie.